systemy kominowe Częstochowa

Systemy kominowe

Systemy kominowe, czyli gotowe kominy, które zastępują ceglane tradycyjne, pospolicie nazywane kominami Schiedla. Są proste i szybkie w montażu. W firmie Bislex Częstochowa możecie Państwo zakupić komin na dowolną wysokość.

Oferowane przez nas kominy systemowe firmy Konekt posiadają 30 lat gwarancji.

System kominowy ma za zadanie odprowadzać dym i spaliny wytwarzane przez urządzenia grzewcze. Komin ceramiczny to ważny element w domu, który powinien być wykonany z solidnych materiałów. Tradycyjny dom jednorodzinny może mieć nawet kilka kominów.

Oferowane przez naszą firmę kominy systemowe Konekt przeznaczone są zarówno do nowoczesnych pieców na paliwa ciekłe i stałe, w których temperatura spalin nie przekracza 200 C i występuje efekt skraplania się spalin, oraz do urządzeń grzewczych tradycyjnych. System przeznaczony jest do: węgla, drewna, eko-groszku, gazu, oleju, miału węglowego, palet.

Zastosowanie trójwarstwowego rozwiązania izolowanego wełną spełnia najwyższe standardy europejskie. Wkład kominowy jest odporny na pożar sadzy oraz na działanie temperatur niskich od 40 do 600 stopni w skali Celsjusza. Gładka powierzchnia komina odporna jest na działanie czynników agresywnych korozyjnie, a także na wilgoć oraz kwaśny kondensat.

W sprzedaży skład budowlany Bislex Częstochowa posiada system kominowy Konekt PS, mający zastosowanie do wkładów kominkowych i kotłów na paliwo stałe - węgiel, drewno. Polecany do pieców gdzie temperatura spalin jest wyższa niż 200 stopni C.

W skład komina wchodzą pustaki kominowe, wkłady kominowe, trójnik, wyczystka, odskraplacz, wełna, deflektor, rura kominowa, inne. Komin można nabyć z ociepleniem Konekt PS lub bez ocieplenia Konekt. Dlaczego warto zastosować wełnę w kominie ?

Wełna mineralna pełni kilka ważnych funkcji:

- stabilizuje ceramikę,

- zapobiega wychłodzeniu komina, a tym samym uszkodzeniu ceramiki przy szybkim rozpalaniu pieca,

- ogranicza efekt skraplania spalin w kominie - spaliny w zimnym kominie schładzają się, osiągając punk rosy przemieniając się w wodę

- w razie pożaru komina stanowi barierę ognioodporną.

Posiadamy również pustaki ceramiczne do przewodów wentylacyjnych, przewodów dymowych i kominowych.

jednokanałowe 25 x 25, dwukanałowe 38 x 25, trójkanałowe 52 x 25, czterokanałowe 36 x 50.

Polecamy również system kominowy Turbo przeznaczony do odprowadzania spalin z nowoczesnych pieców kondensacyjnych i pieców z zamkniętą komorą spalania. Do tego komina mogą być podłączone urządzenia grzewcze usytuowane na poszczególnych kondygnacjach budynku. System umożliwia podłączenie do komina nawet 10 urządzeń grzewczych

Bislex budowlane materiały oferuje gotowy system kominowy w bardzo konkurencyjnych cenach, jeżeli interesuje Cię cennik na ten materiał zadzwoń:

34/ 366 68 70

Uwaga: obszar Naszego działania to dzielnice Częstochowy oraz pobliskie miejscowości: Kalej, Szarlejka, Kłobuck, Panki, Przystajń, Blachownia, Biała, Mirów, Kłomnice, Konopiska, Radomsko, Lgota, Kamyk, Libidza i inne.

Nasz skład budowlany jest partnerem handlowym, posiadającym status składu fabrycznego firmy Konekt wiodącego producenta systemów kominowych w Polsce.

 

 

Wiecej informacji na stronie producenta http://www.dobrykomin.pl