Beton komórkowy H+H


Beton komórkowy, zwany popularnie gazobetonem lub białym pustakiem, mniej popularny w naszym regionie, jednak jest to materiał trwały, nie starzeje się i jest bardzo lekki. Duża zawartości pęcherzyków powietrznych zapewnia mu bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Utrzymuje na stałym poziome dużą wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Łączy w sobie zalety drewna, jednocześnie będąc wolnym od jego wad ( niegnijący i niepalny). 
Bloczki z betonu komórkowego można dowolnie obrabiać, piłować, nacinać bruzdy pod instalacje i wiercić. Jednocześnie wytrzymałość pustaka jest tak duża, że może przenosić ciężar konstrukcji budynków nawet wielokondygnacyjnych.

Gazobeton posada szerokie zastosowanie w budowach: przemysłowych, publicznych, szkół, szpitali, sklepów czy warsztatów w, których używając białego kleju firmy Torggler nie musimy już tynkować ścian. Polecany także w drobnych pracach remontowo budowlanych. Występuje w różnych grubościach od 5 cm, 7,5 cm, 10 cm. Wymiary 11,5 cm, 17,5 cm, 24 cm i większe posiadają fabrycznie przygotowane pióro wpusty, które stanowią lepszą izolację pionową ściany. Do klejenia możemy używać zaprawy murarskiej do gazobetonu lub kleju w kolorach białym lub szarym. W tym roku firma Torggler wprowadziła nowość klej do gazobetonów, silikatów do murowania przy minusowych temperaturach.

zalety betonu komórkowego: lekkość, łatwość w obróbce, szybkość budowy, dobra izolacja termiczna, minusy to słaba wytrzymałość oraz brak odporności na wodę. Jego zastosowanie zmniejsza również ilość zaprawy zużywanej do spojenia niż tradycyjnej ceramiki.

Materiały budowlane Bislex oferuje beton komórkowy w konkurencyjnych cenach, jeżeli interesuje Cię cena na ten materiał zadzwoń:

34/ 366 68 70

Uwaga: obszar Naszego działania to dzielnice Częstochowy oraz pobliskie miejscowości: Kalej, Szarlejka, Kłobuck, Panki, Przystajń, Blachownia, Biała, Mirów, Kłomnice, Konopiska, Radomsko, Lgota, Kamyk, Libidza i inne.

 

przykładowe zdjęcie betonu komórkowego.

 

Firma Bislex jest dystrybutorem firmy H+H