Dlaczego fotelik samochodowy jest obowiązkowy? 

Gdy na świecie pojawia się dziecko, bardzo wielu rodziców cieszy się, że w końcu będą mogli razem z pociechą podróżować, zwiedzać świat i że będą mieli okazję wychowywać dziecko. Kompletując wyprawkę dla noworodka skupiamy się przede wszystkim na kupowaniu różnych artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych, natomiast zapominając o tym, że kupno fotelika dla dziecka jest bardzo ważne, ze względów bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że podróżowanie z dzieckiem jest jak najbardziej wskazane, ponieważ maluch przy okazji uczy się jazdy samochodem i poznawania nowego świata, natomiast, aby podróż mogłaby być bezpieczna, należy zakupić niezbędny fotelik. Jaki fotelik samochodowy trzeba wybrać? Dlaczego konieczny jest zakup fotelika? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Fotelik samochodowy a prawo

To, co przede wszystkim nurtuje bardzo dużą liczbę osób to fakt, że fotelik samochody musi być zakupiony, ponieważ tak regulują go przepisy prawne. Według tych przepisów dzieci, które nie ukończyły 150 cm wzrostu, nie mogą jeździć bez fotelika. To znaczy się, że muszą mieć zakupione odpowiedni fotelik. Należy podkreślić, że foteliki dostępne są na rynku bardzo różne, przede wszystkim najważniejsze podział jestem ze względu na wagę. Fotelik samochodowy dobierany jest do wagi dziecka, można wyróżnić między innymi foteliki od 0 do 13 do 20 kg do 18-36 bardzo często można kupić także w foteliku uniwersalny, jednak tego zakupu do końca się nie poleca, ponieważ nie ma on wszystkich funkcji jakie mają konkretne foteliki samochodowe przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej. 

Fotelik samochodowy 

Fotelik samochodowy zapewnia dziecku bezpieczeństwo podróżowania, ponieważ dzięki temu w przypadku kolizji lub też w wypadku fotelik zabezpiecza go przed wypadnięciem, a także urazem, a nawet śmiercią, dlatego kupując odpowiedni fotelik, należy zwrócić uwagę na to jakie jest on firmy przede wszystkim warto posiłkować się informacjami zawartymi na stronach producenta, ale także zasięgnąć opinii znajomych lub  osób na forum, które miały okazję przetestować dany fotelik. 

Fotelik samochodowy jest dosyć ciekawym artykułem, ponieważ to co, go wyróżnia to fakt, że nie są produkowane już starsze modele i bardzo często modele przechodzą bardzo restrykcyjne testy, przez co zostają wycofane z produkcji. Chcąc kupić odpowiedni fotelik, należy zdecydować się na produkty nowy. Należy unikać zakupu fotelików używanych, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy rzeczywiście ten fotelik nigdy nie brał wcześniej udział w jakikolwiek kolizji i dzięki temu jest bezpieczny. Warto podkreślić, że foteliki samochodowe, które brały udział w kolizji, bardzo często mogą być wadliwe, przez to nawet niewielkie stłuczenie samochodu lub też dobicie do innego auta może spowodować jego zniszczenie co bezpośrednio może zagrażać zdrowiu i życiu dzieci. 

Natomiast na rynku dostępnych jest tak dużo fotelików samochodowych dla dzieci że na pewno każdy wybierze odpowiedni produkt dla siebie i swoich potrzeb warto również pamiętać o regularnej wymianie fotelika jeżeli dziecko o siódmej pewien że jak należy kupić mu nowy fotelik.